Nikdy nezmeškáte lepšiu ponuku

Najlepšie PZP postrážime za vás

 

 

KONTROLU PLATNOSTI PZP PREVEZMEME ZA VÁS

 

Prečo je dôležité mať svoje PZP pod kontrolou?

Povinné zmluvné poistenie (PZP) je zo zákona povinné. Ak zabudnete zaplatiť poistné na ďalší rok, vaša poistenie bude neplatné a hrozí vám pokuta do 3 320 eur. Ale to nie je jediný dôvod, prečo je dôležité mať svoje PZP pod kontrolou.

Ceny a podmienky PZP sa v jednotlivých poisťovniach líšia, poisťovne ich priebežne upravujú alebo rozširujú o nové pripoistenia. Niekedy môžete získať atraktívnejšie krytie aj za tú istú cenu, preto môže byť výhodnejšie ak svoju starú poistnú zmluvu zmeníte alebo vypovedáte.

Keďže zmluvu PZP je možné vypovedať najneskôr 6 týždňov pred uplynutím poistného obdobia, termín výročia vašej zmluvy si musíte ustriehnuť. PZP strážca vám s tým pomôže.

Kto je povinný uzavrieť si PZP?

PZP musíte mať uzavreté, ak je vaše motorové vozidlo zaregistrované v evidencii vozidiel, čiže má priradené evidenčné číslo vozidla (EČV, resp. po starom ŠPZ).

Ak by ste nemali uzavreté PZP, resp. ak by ste ho zabudli zaplatiť a bolo by neplatné, hrozí vám zo zákona pokuta až do výšky 3 320 eur. Okrem toho, ak spôsobíte nehodu a poškodíte vozidlo inej osobe, hradili by ste škodu z vlastného vrecka. Môžu to byť aj tisícky eur.

PZP strážca vášho poistenia vám pomôže, aby ste sa podobným nepríjemným situáciám vyhli.

Ako postupovať pri vypovedaní PZP?

Žiadosť o výpoveď PZP môžete vyplniť online formou jednoduchého formulára. Po jeho vyplnení vám systém vygeneruje dokument, ktorý si vytlačíte, podpíšete a pošlete poisťovni doporučenou zásielkou alebo ho doručíte osobne na pobočku.

Aby bola vaša výpoveď platná, musí byť v poisťovni zaregistrovaná najneskôr 6 týždňov pred výročím vašej poistnej zmluvy.

Výročie je dátum (deň a mesiac), kedy zmluva nadobudla platnosť a je to vždy rovnaký deň v každom roku. Ak ste si napríklad uzatvorili zmluvu so začiatkom platnosti k 1.10.2020, ďalšie výročie na zmluve je 1.10.2021.