4. októbra 2021

Jeseň 2021 prináša hypotéky so sadzbou od 0,365 % p.a.

Letný dovolenkový mód je preč. Nastal čas pestrofarebnej jesene. Je to dôležitý míľnik pre banky. Najsilnejší kvartál v roku. Mnoho krát rozhoduje o tom, či celý rok dopadne úspešne alebo nie. Jesenným kampaniam preto venujú mimoriadnu pozornosť. Čo si banky pripravili na záver roka 2021?

365.bank

Ak ste o 365.bank ešte nepočuli, určite sa to čoskoro zmení. Banka vznikla rebrandingom z Poštovej banky a čoraz viac preniká aj do mediálneho priestoru.

365.bank ako „čierny kôň“ jesene? Prečo nie. Pozrite sa na najzaujímavejšie zmeny, ktorými oživila trh:

  • 1) Spotrebný úver od 3,65 % p.a.
  • 2) Preplatenie sankcie za odchod z inej banky do výšky 1500 € pri refinancovaní.
  • 3) Sadzba 0,5 % p.a., resp. 0,365 % p.a. pri EKO – úveroch.

EKO – úver so sadzbou 0,365 % p.a. môže získať klient, ktorý:

  • a) podá žiadosť o hypotéku do 30.11.2021,
  • b) zvolí si fixáciu úrokovej sadzby na 1, 2 alebo 3 roky,
  • c) predloží k posúdeniu žiadosti energetický certifikát triedy A alebo B,
  • d) LTV úveru nepresahuje 70 % (resp. 80% pri úrokovej sadzbe 0,50 % p.a.),
  • e) spláca úver z účtu PLUS

Sadzbu 0,365 % p.a. je možné získať aj dodatočne. Stačí predložiť energetický certifikát do 12 mesiacov od poskytnutia úveru.

Prima banka

Sadzba 0,5 % p.a. pri 45 mesačnej fixácii alebo aj 1,0 % p.a. pri fixácii na 7r. To sú opäť osvedčené sadzby „refinančnej“ Prima banky. Žiaľ, sadzba 0,4% na fix 40 mesiacov tentokrát z ponuky vypadla.

Výhodou oproti 365.bank môže byť napríklad získanie vyššieho úveru k hodnote nehnuteľnosti, bezplatné ocenenie bytov cez cenovú mapu a pod. Naopak nevýhodou sú prísne limity pre získanie hypotéky pri nehnuteľnostiach ako aj žiadateľoch.

Je dôležité podotknúť, že najvýhodnejšie sadzby ako klient banky na výročie fixácie pravdepodobne nedostanete. V prípade, že sa rozhodnete pre odchod z Prima banky, odporúčam informovať banku najneskôr mesiac pred výročím fixácie.

ČSOB

Banka vstupuje do jesene zachovaním skvelej ponuky 0,99 % p.a. na 10r. FIX. Poplatok za spracovanie je síce od 1.10.2021 zdvihnutý na 150 €, avšak je možné ho rozrátať na celú splatnosť úveru.

Banka stále zachovala benefit vrátenia 3 splátok vo výške maximálne 1500 € pri refinancovaní. Klientov, ktorí chcú dlhé obdobie bezpečia a zároveň mať možnosť komfortných mimoriadnych splátok táto ponuka isto zaujme.

Ak je už reč o poplatkoch za spracovanie, určite by som v tomto smere pochválil VÚB banku. Ako jediná banka spomedzi tzv. veľkej 4-ky totiž poskytuje akýkoľvek hypotekárny úver bez poplatku za spracovanie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *